کد خبر : 262395

تاریخ درج خبر : چهارشنبه 22 دی 1395
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان همدان
• عضو هیأت رییسه مجمع عمومی جامعه مدرسین: وجود شخصیت های بزرگ در قم به برکت حضرت معصومه(س) است
عضو هیأت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر می بینیم بعد از هزار و چهارصد سال افرادی مانند نواب صفوی و امام و رهبری، حسن نصرالله و زکزاکی به وجود می آیند از برکات صحن و سرای حضرت معصومه(س) است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان به نقل از خبرگزاری رساء در همدان ، حجت الاسلام سید جلال رضوی مهر، عضو هیأت رئیسه مجمع عمومی جامعه مدرسین در جمع مبلغان استان همدان با اشاره به جایگاه حضرت معصومه(س)، اظهار داشت: ظاهر امر این است که حضرت معصومه(س) به دعوت امام رضا(ع) از مدینه به سمت مرو حرکت کرد.

وی افزود: باطن امر این است که هجرت حضرت معصومه(س) یک خواسته الهی بود چرا که امروز انقلاب اسلامی برگرفته از خاستگاه خودش در کنار بارگاه حضرت معصومه(س) ایجاد شده است و شاخ و برگی به اندازه جهان اسلام یافته است.

 حجت الاسلام رضوی مهر ابراز داشت: حرم حضرت معصومه(س) مورد توجه بزرگان و خصیصین بوده است و بسیاری از بزرگان به ایشان ارادت ویژه ای داشته اند و زیارت نامه حضرت معصومه(س) فراز هایی است که معصوم انشاء کرده و ترغیب از سوی امام معصوم بوده و یکی از مصادیق مودت و دوستی در مسیر صراط مستقیم توجه به این بارگاه قدسی است.

وی افزود: حضرت معصومه(س) را زینب ثانی می گویند و چون زینب پیام قرآن، بندگی و تعهد را به همه افراد جامعه ابلاغ کردند و محلی که حضرت در آن قرار گرفتند به نام بیت النور بود که مورد توجه شیعیان است.

استاد حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: باید بدانیم که از جمله عنایات خداوند به ایران اسلامی مضجع و مدفن شریفه ای است که فیضیه و دارالشفاء و جهان اسلام از علوم آل محمد یعنی قم تغذیه می شوند و این به برکت این وجود با برکت است.

عضو هیأت رییسه مجمع عمومی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر می بینیم بعد از هزار و چهارصد سال افرادی مانند نواب صفوی و امام و رهبری، حسن نصرالله و زکزاکی به وجود می آیند از برکات صحن و سرای حضرت معصومه(س) است

وی ابراز داشت: امروز برجستگی این عتبه مقدسه که هم نقش یادمانی از قبر گمشده حضرت زهرا(س) را برای شیعیان ایفا می کند و شیعه و سنی به حرم ایشان عشق ورزیده و این پایگاه معنوی را مهم می شمارند.

حجت الاسلام رضوی مهر یادآور شد: باید بدانیم که از برکات این مضجع شریف بزرگان آرزو دارند که در حیات و ممات در این بارگاه قرار گرفته و مورد شفاعت حضرت معصومه(س) قرار گیرند و از مائده معنوی این بارگاه استفاده کنند.