استان همدان
سازمان اوقاف و امور خیریه
فرماندار ویژه ملایر عمل به نیت واقفان را بزرگترین وظیفه مسئولان اوقاف و امور خیریه برشمرد.
دوشنبه 7 بهمن 1392    
بازدید: 118

عمل به نیت واقفان بزرگترین وظیفه در امر موقوفات است

فرماندار ویژه ملایر عمل به نیت واقفان را بزرگترین وظیفه مسئولان اوقاف و امور خیریه برشمرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان مصطفی آزادبخت در مراسم تودیع و معارفه رئیس اوقاف و امور خیریه ملایر با اشاره به ظرفیت‌های بالای موقوفات در توسعه جامعه اظهار داشت: شهرستان ملایر از نظر وقف در جایگاه بالایی در کشور و استان قرار دارد.

وی با اشاره به موقوفه بودن 63 درصد از اراضی شهرستان ملایر بیان داشت: باید از همه این ظرفیت‌ها با مدیریت صحیح برای توسعه شهرستان استفاده شود و این خود یک امتیاز برای ملایر محسوب می‌شود.

فرماندار ویژه ملایر با بیان اینکه خیران در امر موقوفات وظیفه خود را به خوبی ادا کرده‌اند خطاب به مسئولان ابراز داشت: امروز وظیفه ما بهره‌برداری و استفاده درست از این موقوفات است.

وی مدیریت درست در امر موقوفات را باعث رضایتمندی مردم برشمرد و گفت: اگر مدیریت درستی در اداره اوقاف و امور خیریه نباشد اثرات سوء را به همراه خواهد داشت.

آزادبخت خدمات حجت‌الاسلام "رضا زین العابدینی" در اداره اوقاف ملایر در سال‌های اخیر را ارزنده و پرثمر دانست و تصریح کرد: ایشان به بهترین شکل و با حسن خلق در این اداره خدمت کردند و به خاطر این لیاقت و شایستگی مدیریت اداره کل اوقاف و امور خیریه استان را برعهده گرفتند.

وی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به دهه فجر افزود: بزرگترین هدف امام در پیروزی انقلاب اسلامی خدمت به مردم بود و امروز ما این مهم را در جامعه اسلامی شاهد هستیم.

رئیس جدید اوقاف و امور خیریه ملایر با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان ملایر در امر وقف ملایر را شهری کهن و خیر اندیش برشمرد و ابراز داشت: همه تلاش خود را برای توسعه بیشتر این شهرستان در امور وقف به کار خواهیم بست.

حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی گفت: حاضر نیستیم یک سر سوزن از موقوفات به نفع افراد حقیقی و حقوقی خارج شویم.

وی همکاری، تعامل و مساعدت با نهادهای اجرایی، مؤسسات قرآنی، نهادهای فرهنگی و عمرانی و سایر نهادها را از اولویت‌های مهم کاری برشمرد و گفت: انتظار داریم ادارات نیز همکاری و مساعدت لازم را با اداره اوقاف ملایر داشته باشند.

مدیرکل حراست سازمان اوقاف و امور خیریه استان همدان نیز حفظ و حراست از موقوفات را وظیفه مهم مسئولان عنوان کرد و گفت: مسئولان اوقاف باید با کسانی که به دنبال تعرض به اموال موقوفات هستند برخورد کنند.

علی باقری بیان داشت: امروز وظیفه مدیران و مسئولان در نظام جمهوری اسلامی خدمت بی‌منت به مردم است و از فرصتی که در اختیار آنها گذاشته شده، برای خدمت‌ رسانی به مردم و جامعه گام بردارند.

در پایان از خدمات شایسته حجت‌الاسلام رضا زین‌العابدینی تقدیر و حجت‌الاسلام مرتضی عزیزی از سوی سرپرست سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به عنوان رئیس اداره اوقاف ملایر منصوب شد.