استان همدان
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان همدان از ثبت 10 هزار هکتار از اسناد مالکیت موقوفات استان همدان خبر داد و گفت: تربت خانه بقعه متبركه امامزاده عبدالله(ع) همدان در مراحل اتمام عملیات عمرانی است
دوشنبه 17 مهر 1396    
بازدید: 35

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، پیش از ظهر امروز جلسه مشترکی توسط اداره کل اوقاف و امور خیریه با مدیران کل سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی و دیوان محاسبات استان برگزار شد.

در این جلسه مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به تلاش در راستای ارتقای فعالیت‌های مرتبط با موقوفات و بقاع متبرکه و نیز توجه به رهنمودهای مقام معظم رهبری در این رابطه، اظهار کرد: عمل به نیات واقفان خیراندیش از اولویت‌های اصلی مجموعه اوقاف و امور خیریه استان است.

حجت الاسلام محمد کاروند به فعالیت‌های اخذ سند مالکیت موقوفات استان همدان اشاره کرد و گفت: 10 هزار هکتار از اسناد مالکیت موقوفات استان ثبت شده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های عمرانی در بقاع متبرکه  استان، افزود: تربت‌خانه بقعه متبرکه امامزاده عبدالله(ع) شهر همدان در مراحل اتمام عملیات عمرانی قرار دارد.

 رئیس سازمان برنامه و بودجه استان همدان نیز با اشاره به اقدامات خوب انجام شده توسط اداره اوقاف استان همدان اظهار کرد : جایگاه اوقاف بسیار رفیع بوده و فعالیت در این عرصه نیز ارزش بسیاری دارد.

 اسکندر صیدایی بیان کرد: توجه به مسئله وقف و عمل به نیات واقفان خیراندیش با توجه به اندیشه‌های والا و انسانی آنها بسیار مورد اهمیت و ضرورت است.

وی ایجاد وقف‌های جدید به خصوص در حوزه سلامت را مهم و اثرگذار دانست و گفت: وقف در حوزه فرهنگ  نیز بسیار مهم است و باید در ایجاد وقف هایی در این زمینه تلاش کرد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه همدان با اشاره به اینکه این جایگاه بسیار ارزشمند بوده و باید فراتر از نگاه اداری دیده شود، در ادامه با تاکید در توجه و تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه افزود: پیگیری‌های لازم برای دریافت اعتبار به منظور تکمیل فعالیت‌های عمرانی در آستان مقدس امامزاده محسن(ع) در حال انجام  است.