کد خبر : 325922

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 10 مرداد 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان همدان
• بخش موقوفه ۲۵ تختخوابی بیمارستان امام حسین(ع) ملایر با حضور معاون سازمان اوقاف افتتاح شد.
بخش موقوفه ۲۵ تختخوابی بیمارستان امام حسین(ع) ملایر با حضور معاون سازمان اوقاف افتتاح شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در این آئین گفت: برای نوسازی، بازسازی و تجهیز این بخش درمانی ۱۵ میلیارد ریال از محل موقوفه شادروان سیف الدوله هزینه شده است.
پژمان جعفری با بیان اینکه از سوی بیمارستان هنوز مورد استفاده این بخش مشخص نشده است افزود: ۶ ماه تجهیز و بارسازی این بخش زمان برد و برای ارائه بهترین خدمات بیشتر به بیماران مهیا شد.
وی گفت: در این بخش تمامی استانداردهای لازم برای یک بیمار که نیاز به بستری دارد، رعایت شده و تجهیزاتی همچون صندلی، تختخواب همراه بیمار، تلویزیون، یخچال، پرده های آنتی باکتریال، سرویس های بهداشتی مجزا و اتاق دارو با بهترین امکانات ایجاد شده است.
جعفری ادامه داد: از سال گذشته تاکنون ۳۰ میلیارد ریال اعتبار از محل موقوفه سیف الدوله در حوزه درمانی بیمارستان امام حسین (ع) شامل خرید چهار دستگاه دیالیز، ست کامل جراحی فک و صورت و کمک به ساخت اورژانس هزینه شده است.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر ادامه داد: افزون بر این چهار میلیارد ریال نیز برای درمان ۶۰۰ بیمار هزینه شد.
جعفری با بیان اینکه بخش درمان یکی از نیت های مهم واقف بزرگ ملایری شادروان سیف الدوله است ابراز امیدواری کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه کشور در صدور مجوزها به ما کمک کند تا بتوانیم به ویژه در حوزه کمک درمانی، احداث بیمارستان یا تجهیزات بیمارستانی اقدامات خوبی انجام دهیم.
وی اجرای طرح های عمرانی را از دیگر اولویت ها در راستای اجرای نیت واقف برشمرد و یادآور شد: طرح تجاری و مسکونی میدان جهاد نیز با زیربنای پنج هزار مترمربع در هفته دولت آماده بهره برداری است که ۷۵ میلیارد ریال اعتبار برای آن هزینه شد و شامل ۲۰ واحد مسکونی، پنج باب تجاری و یک فروشگاه است.
بر اساس گزارش های منتشر شده ۶۳.۵ درصد از اراضی شهرستان ملایر موقوفه است.
تاکنون از محل نیت واقف بزرگ ملایری شادروان سیف الدوله برای کمک به بخش درمان، بیماران نیازمند، نوسازی و تجهیز بخش های مختلف و خرید تجهیزات پزشکی بیمارستان امام حسین(ع) بیش از ۳۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
بیمارستان امام حسین(ع) ملایر ۱۶۵ تخت فعال دارد و به عنوان مرکز ترومای جنوب استان همدان در حال فعالیت و ارایه خدمات است.