کد خبر : 327058

تاریخ درج خبر : پنج شنبه 31 مرداد 1398
اداره كل اوقاف و امور خيريه استان همدان
• «پژمان جعفری» با بیان اینکه بیشتر مساجد موقوفه هستند، گفت دو مسجد قدیمی شهرستان شامل مسجد حاج قاسم و مسجد بحرینی کامل موقوفه است.
رئیس اداره اوقاف شهرستان ملایر ، با بیان اینکه برنامه ها امور مساجد با هیئت امنای مساجد بوده است، اظهار کرد: اوقاف نیز در این زمینه کمک های لازم را در سال های گذشته در حد امکان به مساجد داشته است
«پژمان جعفری» با بیان اینکه بیشتر مساجد موقوفه هستند، گفت دو مسجد قدیمی شهرستان شامل مسجد حاج قاسم و مسجد بحرینی کامل موقوفه است.


رئیس اداره اوقاف شهرستان ملایر ، با بیان اینکه برنامه ها امور مساجد با هیئت امنای مساجد بوده است، اظهار کرد: اوقاف نیز در این زمینه کمک های لازم را در سال های گذشته در حد امکان به مساجد داشته است.


وی با بیان اینکه سال گذشته اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در راستای نیت واقفذ۴۰ میلیون تومان برای روشنایی چهل مسجد در شهرستان هزینه کرده گفت :در برنامه های مناسبتی اعیاد شهادت ائمه و غیره نیز اوقاف همکاری لازم را با هیئت امنای مساجد و سایر ادارات و نهادها برای برگزاری این برنامه ها دارد.


وی با بیان اینکه تعدادی از مساجد در باران های سیل آسای امسال آسیب دید تصریح کرد: این مساجد نیازمند بازسازی و تعمیرات است.


فعالیت ۷۳ کانون فرهنگی ،هنری مساجد در ملایر

«قاسم گودرزی» با بیان اینکه ۷۳ کانون فرهنگی هنری در سطح شهرستان ملایر فعالیت دارند، گفت: این کانون ها شامل ۴۰ کانون فرهنگی هنری مساجد روستایی و ۳۰ کانون فرهنگی هنری مساجد شهری است .


مسئول امور مساجد شهرستان ملایر با اشاره به برنامه‌های این کانون ها در مسجد گفت‌: در طول سال برنامه های مختلفی از جمله برنامه های اوقات فراغت ،برنامه های مناسبتی ،اعیاد کلاس های مختلف فرهنگی هنری و مسابقات فرهنگی هنری در سطح کانون های مساجد برگزار می شود .


وی با بیان اینکه بیش از ۵ هزار نفر در شهرستان ملایر عضو کانون های فرهنگی هنری مساجد هستند گفت :نیاز است در راستای تقویت کانون های فرهنگی هنری مساجد اعتبارات و حمایت های بیشتری صورت گیرد.