• امروز جمعه چهارم تیر 1400 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

https://hamedan.oghaf.ir/sitepages/view-2189.aspx

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

ارتباط با حراست

سامانه ارتباطات مردمی دولت ( سامد)

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مصاحبه با ایثارگر و جانباز دوران دفاع مقدس جناب آقای کریم مطهری

مصاحبه با ایثارگر و جانباز دوران دفاع مقدس جناب آقای کریم مطهری

به مناسبت هفته دفاع مقدس مصاحبه ای با برادر کریم مطهری از ایثارگران این دوران که هم اکنون به عنوان عضو هیئت امنای امام زاده شاهزاده حسین(ع) شهر همدان در حال انجام خدمت به بقاع متبرکه می باشد، توسط روابط عمومی اداره کل اوقاف استان همدان صورت پذیرفته است.

 دوشنبه 5 مهر 1395   3041  0      

برادر کریم مطهری از جانبازان سر افزار هشت سال دفاع مقدس می باشند که در این دوران پر افتخار به مدت بیش از 7 سال در جبهه های حضور داشته و از مسئولیت های ایشان در جبهه های نور علیه ظلمت می توان به عنوان فرمانده گردان غواصی جعفر طیار لشکر 32 انصارالحسین(ع) سپاه پاسداران انقلاب اسلامی استان همدان ، و جانشین محورهای عملیاتی لشکر 32 انصارالحسین(ع) نیروی زمینی سپاه نام برد .

ایشان هم چنین بعد از دوران دفاع مقدس در مسئولیت های مدیرکل فنی و حرفه ای استان همدان و معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار همدان در حال خدمت گذاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده اند .

هم اکنون برادر کریم مطهری به عنوان مسئول هیئت امنای آستان مقدس امام زاده شاهزاده حسین(ع) شهر همدان در حال انجام خدمت به بقاع متبرک می باشند .

 

* احتراماً خواهشمند است خود را به عنوان یک رزمنده دفاع مقدس معرفی نمائید؟ چند مدت در جبهه ها حضور داشتید و مهم ترین عملیاتی که شرکت کردیده چه بوده است ؟

بنده کریم مطهری که در حدود 7 سال در دفاع مقدس حضور داشته ام و در بیشتر عملیات های آن دوران پر افتخار از قبیل عملیات کربلای 4 و والفجر 8 و سایر عملیات ها شرکت نموده و در غالب نیروی بسیجی با لشگر همیشه پیروز انصارالحسین(ع) استان در جبهه ها با مسئولیت های مختلف مانند فرمانده گردان و سایر مسئولیت ها حضور داشته ام .

 * با چه هدف و انگیزه ای به جبهه اعزام شدید و قسمتی کوتاهی از خاطرات خود از دوران دفاع مقدس را بیان بفرمائید ؟

تمام جوانانی که در دوران دفاع مقدس حضور داشتند ، با توجه به فرمان حضرت امام(ره) و حکم ولی امر مصمم بودند که در راه دفاع از اسلام عزیز و وطن جانفشانی نمایند که من هم یکی از خیل عظیم مردم حاضر در این صحنه بودم که این توفیق الهی بود که دوران جوانی خود را در این راه الهی صرف کنیم .

 *با چه شهدایی هم رزم بودید و چه خاطراتی از آن ها دارید ؟

با خیلی از شهدا هم رزم بودم مثل شهید علی چیت سازیان که ایشان علمدار واحد اطلاعات و عملیات لشکر 32 انصارالحسین(ع) استان همدان می باشند و  از اوایل انقلاب با هم بودیم و با هم درس خواندیم و با هم در جبهه ها حضور داشتیم و با هم حتی عضو بسیج شدیم ولی ایشان برگزیده الهی بودند و در آخر مزد و پاداش خود را در این راه پر افتخار گرفتند .

با  سایر سرداران لشگر همیشه پیروز 32 انصارالحسین استان مانند شهید شهید شاه حسینی و شهید شکری پور و شهید ستار ابراهیمی و شهید حسن تاجوک و شهید علی شمسی پور هم افتخار دارم که هم رزم بودیم و البته افتخار این را هم داریم که با  علمدار مدافعان حرم سردار سرلشکر پاسدار شهید حاج حسین همدانی هم رزم باشیم و از ایشان درس بگیریم .

باید گفت همه شهدا شاخص بودند و شاخص هستند و ستارگان درخشان می باشند ، حتی یک بسیجی ساده از یک روستای دور افتاده هم که به جبهه آمده بود هم یک فرد الهی شاخص است و همه موظفیم از شهدا الگو بگیریم .

البته بنده افتخار دارم که با سردار شهید علی چیت سازیان بیشتر مانوس باشم که برادر چیت سازیان آن قدر به واحد اطلاعات و عملیات لشکر دل بستدگی داشتند که حتی وقتی می خواستند ایشان را به عنوان سرپرست لشکر و مسئول طرح و عملیات لشکر 32 سپاه انتخاب بنمایند ، هرگز خود را از بچه های واحد اطلاعات و عملیات جدا نکرد و علی آقا خیلی در امر آموزش به نیروی های رزمنده توجه داشتند و سعی می کرد با تمام وجود آموزش های لازم را به بچه ها انتقال بدهند و آن چه داشت در طبق اخلاص می گذاشت و هر وقت بچه ها در حال گشت و شناسایی بود و حتی بعد از گشت و شناسایی بچه ها تا خودش کامل همه محور را بازدید نمی کرد و خودش از شناسایی مطمئن نبود شناسایی ها را تمام نمی کرد و وقتی مطمئن می شد که شناسایی محور به طور کامل انجام شده است به مسئولین اطلاع می داد که برای انجام عملیات آماده هستیم و شناسایی های ایشان باعث می شد که عملیات ها با کمترین تلفات برای نیروهای خودی برگزار بشود و تاکید می کرد که اگر بر اثر سهل انگاری ما یک قطره خون از دماق یکی از بچه های رزمنده بر زمین بریزد باید در درگاه الهی جواب گو باشیم  .

ایشان واقعاً بازوی عملیاتی لشگر بودند و تمام تلاش ایشان بود که با توکل و توسل به ائمه اطهار باید سعی کنیم که کمترین تلفات در عملیات برای نیروی هایمان وجود داشته باشد واقعاً ایشان فرماندهی بر دل های بسیجی ها می کردند و روحیه بسیجی ها با حضور و دیدن ایشان خیلی بالا می رفت که به عنوان مثال در عملیات والفجر 8 آن قدر فشار و  پاتک های دشمن بعثی بر خط زیاد بود که قابل بیان نیست که وقتی همه شنیدند که برادر چیت سازیان به خط آمدند همه بچه های بسیجی روحیه بالاتری گرفتند و تمام حملات دشمن را خنثی کردند و حتی برادر سردار محسن رضایی فرمانده وقت کل سپاه اعلام کرد که بچه های استان همدان توانستند تنگه احد فاو را حفظ نمایند که اگر دشمن پاتک می زد و از با تلاق های خور عبد ا... وارد می شد می توانست به کل نیروی های خودی واقع در شهر فاو تلفات زیادی وارد نماید که البته بحمد ا... بچه های لشگر 32 انصارالحسین(ع) استان توانستند با محوریت برادر شهید چیت سازیان تمامی حملات و پاتک های دشمن زبون بعثی را خنثی نمایند .

 *بقاع متبرکه چه نقشی در دوران دفاع مقدس در زمینه های مختلف اعم  ازپشتیبانی و اعزام جبهه نور علیه ظلمت بر عده داشتند و چه خاطراتی در این زمینه دارید ؟

امام زاده ها و مساجد نقش زیادی در دوران دفاع مقدس داشتند که می توان به نقش آستان های مقدس امام زاده عبد ا.... (ع) و شاهزاده حسین اشاره نمود که البته در آن زمان ها خیلی این آستان به صورت امروزی صحن گسترده ای نداشتند و اصولاً به شکل امروزی نبودند که البته نقش مساجد سطح استان خیلی مهم بود در روند دفاع مقدس که مساجد در دوران قبل و بعد انقلاب نقش مهمی داشتند و مساجد مکانی برای مبارزه بر علیه رژیم ستم شاهی بود و نقش اصلی در پیروزی انقلاب داشتند و نباید نقش روحانیت معظم را در این زمینه نادیده گرفت و در مساجد نیروهای مردمی سازماندهی و آموزش می دیدند و بعد از تشکیل ارتش بیست میلیونی به فرمان حضرت امام(ره) مساجد در این بین نقش محوری در زمینه سازماندهی داشتند و در شهر همدان چند مسجد مانند مسجد مهدیه و مسجد مهدویه کمال آباد و مسجد زینبیه و مسجد کولانج و مسجد کوچه مشکی هم نقش مهمی در اعزام و سازماندهی نیروهای بسیجی داشتند .

و وجود پایگاه های بسیج در مساجد باعث شد این نیروی مردمی یک ریشه دینی و مذهبی قوی پیدا نماید ، که این نکته خیلی مهمی است و مسجدی موفق بود که نیروهای بسیجی جوان بیشتری را جذب نماید .  

 *امروزه این مکان های شریف(امام زادگان) چه نقشی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه را بر عهده دارند ؟

بقاع متبرک نقش زیادی در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت دارند و با توجه به ریشه مذهبی و اعتقادی بسیج ، امروزه وجود پایگاه های مقاومت بسیج می تواند در آستان های مقدس امام زادگان باعث ترویج ایثار و شهادت شود و حضور جوانان در این پایگاه ها و حمایت از آن ها قطعاً باعث ترویج فرهنگ جهاد و شهادت خواهد شد .  حضور در امام زاده ها در مراسمات ائمه اطهار(علیهم السلام) در بقعه های متبرک خود باعث ترویج ایثار و شهادت در جامعه خواهد شد و اگر زمانی کوچک ترین خطری متوجه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشد ، همین بقاع متبرک مکانی خواهد بود در جهت حفظ و حراست از انقلاب اسلامی که حاصل خون مطهر شهدا می باشد  . 

 *بحمد ا... دیده می شود که نسل سوم و چهارم  انقلاب در زمینه دفاع از حریم ولایت فعال بوده و در بحث دفاع از حریم حرم  و جبهه مقاومت اسلامی هم نقش مهمی دارند ،  چه پیامی برای نسل امروز در جامعه دارید ؟

شهدا با توسل به اهل بیت عصمت و طهارت به این مقام توانستند برسند ، که باید جوان ها توجه کنند که دستشان در دست اهل بیت عصمت و طهارت باشد که اگر این مسیر را بروند به سعادت می رسند و در مسیر شهدا و ولایت خواهند بود و اگر مسیر ما در مسیر اهل بیت باشد به راه درست می رویم و اگر غیر این باشد به مقصد نخواهیم رسید .

 *در پایان اگر نکته و مطلب خاصی دارید را بیان بفرمائید ؟

ما هر چه داشته ایم این بوده که دستمان در دستان اهل بیت و ولایت بوده و اگر دستمان لحظه ای جدا شده بود ما هم در مسیر نادرست قرار می گرفتیم که البته این از عنایات الهی است ، که در این مسیر بوده ایم و از خودمان چیزی نداریم ، و از همه برادران اوقاف و امور خیریه تشکر و قدردانی می نمایم .

 

 

))روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان))

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار