• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

رئیس اوقاف و امور خیریه تويسركان: يک‌هزار نفر در تویسرکان در طرح تربیت حافظان قرآن شركت كردند

رئیس اوقاف و امور خیریه تويسركان: يک‌هزار نفر در تویسرکان در طرح تربیت حافظان قرآن شركت كردند

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان از شرکت یک‌هزار نفر از تویسرکان در طرح تربیت حافظان قرآن کریم خبر داد.

 سه شنبه 19 دی 1396   121  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیری استان همدان ، حمیدرضا نوروزی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن کریم در شهرستان تویسرکان، اظهار کرد: سهمیه امسال این شهرستان یک‌هزار نفر بود که با آغاز ثبت‌نام یک هزار و 3 نفر شرکت کردند و سهمیه تکمیل شد.
وی با اشاره به اینکه جلسات سرکشی و نظارت از کلاس‌ها توسط کارشناسان این حوزه انجام می‌شود،گفت: با توجه به بضاعت موجود هدایایی نیز برای قرآن آموزان تهیه کرده‌ایم که با مراجعه به کلاس‌ها اهدا خواهیم کرد.
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان بیان کرد: جلسه توجیهی برگزاری آزمون سراسری کتبی طرح حافظان قرآن کریم طی اسفندماه، برای مربیان قرآنی با حضور آقای جمالی رئیس اداره امور قرآنی استان و نیز رئیس اداره ارشاد برگزار شده است.
وی با اشاره به اینکه آزمون سراسری شفاهی و کتبی حفظ و مفاهیم قرآن کریم طی 10 اسفند برگزار می‌شود، افزود: حائزان رتبه گواهینامه دریافت خواهند کرد و جوایزی نیز به آنها اهدا می‌شود.
نوروزی خاطرنشان کرد:‌ این آزمون ویژه علاقمندان به قرآن کریم در بخش مردمی اعم از قرآن‌آموزان، موسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور طراحی و اجرا می‌شود.
حمید رضا نوروزی از ثبت 6 وقف جدید از ابتدای امسال در شهرستان تویسرکان خبر داد و اظهار کرد: امسال وقف خانه قرآنی، باغ، حسینیه، مسجد و ایجاد راه امامزاده صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه دو وقف جدید در شهرستان تویسرکان بر اساس نیاز روز جامعه ثبت شده است، آن را شامل وقف باغ در روستای آرتیمان برای کمک به بیماران سرطانی و ایجاد خانه قرآنی ـ فرهنگی در یکی از روستاهای شهرستان دانست.
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه تویسرکان به نسبت دیگر شهرستان‌های استان همدان بیماران پروانه‌ای زیادی دارد آیا هدایت خیرین به سمت وقف‌هایی در کمک به این بیماران، مورد توجه قرار گرفته است؟ افزود: اطلاع‌رسانی لازم در این زمینه صورت گرفته است، به عنوان مثال می‌توان به پخش بروشور‌های مختلف و بازگویی مطلب در مناسبت‌های ملی و مذهبی که مجری برنامه‌ها اداره اوقاف است، اشاره کرد.
وی با بیان اینکه از سخنرانان و مبلغان بومی و اعزامی خواسته شده که به این موضوع به صورت ویژه بپردازند تا مشکلات بیماران پروانه‌ای به سمع و نظر مردم برسد، خاطرنشان کرد: وقف‌هایی در راستای کمک به بیماران پروانه‌ای، دیالیزی، سرطانی نیاز است و ما به این موضوعات می‌پردازیم.
نوروزی با اشاره به اینکه در کشور و بالطبع در شهرستان تویسرکان کمتر از دو درصد موقوفات را مباحث قرآنی تشکیل می‌دهد و نیاز است که وقف‌های بیشتری در این زمینه صورت گیرد، افزود: امسال یک مورد موقوفه قرآنی برای فعالیت‌های قرآنی و فرهنگی در روستایی به ثبت رسید.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار