• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

750 نفر از اسدآباد در طرح تربیت حافظان قرآن شرکت کردند

750 نفر از اسدآباد در طرح تربیت حافظان قرآن شرکت کردند

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اسدآباد از شرکت 750 نفر از شهرستان اسدآباد در طرح تربیت حافظان قرآن کریم شرکت کردند.

 سه شنبه 19 دی 1396   115  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، علی قبادی با اشاره به برگزاری آزمون سراسری طرح تربیت حافظان قرآن کریم در شهرستان اسدآباد، اظهار کرد: در برگزاری کلاس‌های تربیت حافظان قرآن کریم 20 مربی به کار گرفته‌‌ایم.
وی با اشاره به اینکه طبق سهمیه 750 نفر زیر نظر مدرسان قرآنی آموزش می‌بینند،گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، کلاس‌ها از خردادماه آغاز شد و تا پایان سال آموزش‌ها ارائه می‌شود.
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اسدآباد با بیان اینکه سهمیه ثبت‌نام تکمیل شده است، افزود: آزمون سراسری شفاهی و کتبی حفظ و مفاهیم قرآن کریم 10 اسفند برگزار می‌شود.
وی با اشاره به اینکه اطلاع‌رسانی لازم در سطح شهر اسدآباد برای برگزاری این مسابقات انجام شده است، خاطرنشان کرد: امیدوارم شاهد شرکت چشمگیر مردم این شهرستان در آزمون باشیم.
قبادی افزود: این آزمون ویژه علاقمندان به قرآن کریم در بخش مردمی اعم از قرآن‌ آموزان، موسسات و مراکز قرآنی سراسر کشور طراحی و اجرا می‌شود.
علی قبادی از ثبت چهار وقف جدید طی امسال در شهرستان اسدآباد خبر داد و اظهار کرد: 300 متر زمین برای ساخت حسینیه حضرت ابوالفضل (ع) در شهر آجین شهرستان اسدآباد وقف شد.
وی با بیان اینکه زمینی به متراژ 400 متر برای ساخت حسینیه امام رضا(ع) روستای لک لک شهرستان اسدآباد وقف شده است، گفت: 400 متر زمین وقف مسجد روستای رستم آباد شده است.
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان اسدآباد با اشاره به اینکه 200 متر زمین برای ساخت بوستان در روستای چنار وقف شده است، بیان کرد: یک از اهداف ما هدایت وقف‌ها به سمت نیازهای روز جامعه است که البته این اقدام به وضعیت اقتصادی مناطق مختلف نیز بستگی دارد.
وی با بیان اینکه توسط کارشناسان اداره اوقاف شهرستان به واقفین خیراندیش وقف‌های جدید طبق نیاز جامعه پیشنهاد داده می‌شود، افزود:‌ امسال از منابع مالی موقوفه فرمان فرمنیان یک میلیارد ریال تجهیزات پزشکی برای بیمارستان فیروز آبادی شهر ری خریداری شد.
قبادی با اشاره به اینکه دو هفته پیش این تجهیزات تحویل بیمارستان شهر ری داده شد، گفت: واقفان به آخرت خود می‌اندیشند و کار آنها بسیار ارزشمند است که مشکلات عده‌ای را با این اقدام حل می‌کنند.
وی با بیان اینکه افرادی که مایل به وقف هستند و توانایی کافی به این منظور ندارند، می‌توانند به هر مبلغی یا با چیز کوچک در امور وقف شریک باشند، خواستار توجه به این موضوع شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار