• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

هزینه یک‌میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی در اجرای نیات واقفان در همدان

هزینه یک‌میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی در اجرای نیات واقفان در همدان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان از هزینه یک‌میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومانی در برگزاری برنامه‌های اجرای نیات واقفان طی دهه فجر خبر داد

 چهارشنبه 2 اسفند 1396   79  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، حجت الاسلام محمد کاروند به اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی اداره اوقاف و امور خیریه استان طی یک ماه اخیر، اظهار کرد: در دهه فجر فاطمی اقدامات قابل توجی در راستای عمل به نیات واقفین خیراندیش صورت گرفت.
وی با بیان اینکه در قالب اجرای نیات واقفین خیراندیش استان کمک هایی در طول سال به محرومان و خانواده های نیازمند می شود، گفت: این اقدام در مناسبت های مختلف توسط ادارات اوقاف و امور خیریه استان مورد توجه است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان از توزیع سبد کالایی به ارزش 300 میلیون تومان در بین یک‌هزار و 300 خانوار نیازمند استان طی دهه فجر خبر داد و گفت: در شهرستان های همدان، ملایر، کبودراهنگ و تویسرکان اقلام مورد نیاز نیازمندان توزیع شد.
*کمک 400 میلیون تومانی به بیماران خاص در همدان
وی با بیان اینکه از محل درآمد موقوفات، 400 میلیون تومان به منظور درمان بیماران خاص یا صعب‌العلاج در همدان، ملایر، کبودراهنگ و اسدآباد هزینه شد، افزود: به هر بیمار پروانه‌ای، ام اس و سرطانی یک تا یک و نیم میلیون تومان کمک هزینه درمان پرداخت شد.
حجت الاسلام کاروند با تاکید به اینکه در شهرستان همدان و ملایر هر بیمار صعب‌العلاج و خاص می‌تواند به اداره اوقاف مراجعه کرده و تا سقف یک‌میلیون و پانصد هزار تومان کمک هزینه درمان دریافت کند، گفت: به برخی از دانشجویان نیازمند نیز کمک‌هزینه تحصیلی ارائه می‌شود.
وی با اشاره به ارائه خدمات درمانی رایگان در درمانگاه موقوفه بهاءالملک شهر همدان در ایام دهه فجر افزود: تجهیزات پزشکی برای بیمارستان امام حسین(ع) ملایر به مبلغ 700 میلیون تومان از محل نیات مرحوم سیف‌الدوله خریداری شد.
*اعزام گروه های پزشکی به مناطق محروم
وی با اشاره به اعزام گروه های پزشکی در ارائه خدمات درمانی و ویزیت رایگان به روستاهای همدان، ملایر، کبودراهنگ و اسدآباد، اظهار کرد: از اقدامات اداره اوقاف ارائه خدمات معیشتی به بیش از 2 هزار خانواده زیر پوشش کمیته امداد و بهزیستی بوده که از محل نیات واقفین انجام شده است.
حجت الاسلام کاروند با بیان اینکه توزیع نان رایگان به نیازمندان از دیگر خدمات واقفان خیراندیش در همدان بود، گفت: در دهه فجر تیم پزشکی اوقاف به 32 روستای محروم اعزام شدند تا خدمات درمانی و دارویی رایگان در این مناطق ارائه دهند.
وی ادامه داد: طی دهه فجر برنامه هایی با هدف اجرای نیات واقفین با اعتبار یک میلیارد و 800 میلیون تومان اجرایی شد.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان با اهمیت به تبیین دستاورهای انقلاب، گفت: برنامه شب قدر انقلاب اسلامی هر سال در دفتر نماینده ولی فقیه برگزار می شود و امسال نیز با توجه به برنامه ریزی صورت گرفته در خصوص حضور حداکثری آحاد مردم، این برنامه در برخی مساجد اصلی شهر همدان برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه اداره اوقاف خادم مردم و امین و حافظ موقوفات است، گفت: طی سال های اخیر شاهد موقوفاتی از سوی واقفین خیراندیش هستیم که نیاز روز جامعه مورد توجه قرار گرفته است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان به وقف یک آپارتمان در راستای کمک به بیماران پروانه‌ای برای نخستین بار در همدان اشاره کرد و افزود: مرحوم ربابه صادقیان قبل از فوت منزل مسکونی خود را وقف بیماران پروانه‌ای کرد.
وی با اهمیت به وقف در حوزه اشتغال جوان، کمک به بیماران صعب‌العلاج و...، افزود: اخیراً یک واحد آپارتمان در نهاوند با نیت مبارزه با استکبار جهانی، آزادی قدس و کمک به مردم فلسطین با نام موقوفه «ولایت» به ثبت رسید که اتفاق خوبی بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان با اشاره به اعزام 16 بیمار کم‌بینا به منظور انجام عمل جراحی چشم به بیمارستانی در شیراز گفت: این بیماران به شیراز اعزام شدند تا مورد عمل جراحی قرار گیرند.


برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار