• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان: اجرای تور گردشگری مذهبی در همدان / تخصیص بیش از 3میلیارد تومان اعتبار موقوفه در حوزه سلامت

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان: اجرای تور گردشگری مذهبی در همدان / تخصیص بیش از 3میلیارد تومان اعتبار موقوفه در حوزه سلامت

مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان از اجرای تور گردشگری بقاع متبرک در ایام نوروز ۹۷ خبر داد.

 شنبه 26 اسفند 1396   61  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، حجت‌الاسلام والمسلمین محمد کارمند در نشست خبری خود با اصحاب رسانه با اشاره به اجرای طرح آرامش بهاری در بقاع متبرک استان طی ایام نوروز اظهار کرد: طی اجرای این طرح ۵۰ مبلغ و مبلغه در بقاع متبرک برای پاسخگویی به شبهات اعتقادی، دینی و‌احکام حضور خواهند یافت.
وی همچنین از برپایی خیمه‌های معرفت در بقاع متبرک خبر داد و افزود: استفاده از اساتید مشاوره دانشگاهی نکته برجسته غرفه‌های معرفت امسال خواهد بود.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به برگزاری مسابقات فرهنگی در بقاع متبرک گفت: علاوه بر خیمه‌های معرفت و برنامه‌های فرهنگی در طرح آرامش بهاری، در برخی بقاع شهرهای همدان و ملایر، غرفه سلامت هم خواهیم داشت.
وی ادامه داد: در امامزاده عبدالله همدان علاوه بر برنامه های مذکور، بیست غرفه به صورت نمایشگاه فرهنگی هنری برنامه خواهند داشت و بسته کاملی از خدمات ارایه می‌شود.
کاروند همچنین گریزی هم به موضوع رویدادهای گردشگری بین‌المللی همدان در سال ۲۰۱۸ داشت و متذکر شد: با وجود این فرصت پیش آمده، بنا داریم گردشگری مذهبی را در سال 2018 تقویت کرده و تور گردشگری را از پنجم فروردین با هدف آشنایی مسافرین با بقاع متبرک و موقوفات بزرگ شهر، آغاز کنیم.
وی از راه‌اندازی اتوبوس ویژه گردشگری مذهبی خبر داد و یادآور شد: امامزاده عبدالله، شاهزاده حسین، امامزاده عیسی بن احمد، امامزاده یحیی و موقوفه بها الملک، مسیر اتوبوس گردشگری خواهد بود.
مدیرکل اداره اوقاف و امور خیریه استان همدان تشریح کرد: در طرح آرامش بهاری برگزاری مراسم تحویل سال را بقاع متبرک استان خواهیم داشت و برپایی مراسم جشن سیزده رجب و شهادت امام هادی و وفات حضرت زینب را در بقاع شاخص داریم و گروه نورالمهدی پنج روز در امامزاده عبدالله اجرا خواهند داشت.
وی همچنین به برنامه‌ریزی های این اداره کل برای سال 97 اشاره و تبیین کرد: در سال آتی، جشنواره ملی وقف را با محوریت عکاسی را مدنظر داریم و علاوه برآن تور گردشگری مذهبی را برای گردشگران خارجی مدنظر خواهیم داشت.
کاروند خاطرنشان کرد: سراهای سنتی و موقوفه ای شهر همدان که از نظر اقتصادی بسیار اثر گذار بوده اند ظرفیت مطلوبی برای تقویت گردشگری مذهبی هستند که در سال آتی بر آن متمرکز خواهیم بود.
وی با بیان اینکه گر امکانات مالی پاسخگو باشد همایشی در معرفی شاهزاده حسین و امامزاده ای که نزدیکی سامرا هست و برادر این امامزاده عظیم الشأن است خواهیم داشت گفت: ما رویدادهای ۲۰۱۸همدان را به عنوان فرصت نگاه میکنیم تا بتوانیم از منظر مذهبی و معرفی ظرفیت ها شرایط مطلوبی را رقم بزنیم.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه همدان ضمن تأکید بر این امر که از دیگر برنامه ها، فراهم کردن زمینه سرمایه گذاری موقوفات است اظهار کرد:در سال 96 حدود 3 میلیارددو 127 میلیون تومان در حوزه سلامت کل استان هزینه کردیم که بیش از دو میلیارد تومان در شهر ملایر بوده است.
وی با اشاره به اینکه در سال آینده از موقوفه امیرنظام حداقل دو دستگاه دیالیز برای کبودراهنگ خریداری خواهیم کرد گفت: در سال‌جاری بیشترین هزینه های خرید تجهیزات برای دیالیز ملایر بوده و پس از آن خرید دو دستگاه دیالیز برای اسدآباد بوده و برای کبودراهنگ بزودی خریداری می‌شود.
کاروند از اعطای ۳۲۶ مورد کمک هزینه بیماری‌های صعبعلاج از یک میلیون و صد تا یک میلیون و نیم از ابتدای بهمن خبر داد و عنوان کرد:
در شهر همدان به 120 نفر از بیماران صعب العلاج، کمک شده و سه هزار و 500 نفر هم به سایر بیماران کمک شده است.
در استان همدان 33 بیمار پروانه ای شناخته شده اگرچه حتی یک صدم از هزینه های آنها تامین نشده و به حضور سایر خیرین نیاز است.
مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان بیان کرد: در ایام هفته قبل به تمام بیماران پروانه ای که دسترسی داشتیم قریب به سی نفر سبد کالا به ارزش پانصدهزار تومان اعطا شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین پرداختی های دوماه اخیر برای بیماران سرطانی بوده است تبیین کرد: ابتدای سال آتی برنامه خاصی برای بیماران کلیوی داریم و در ملایر حداقل کمک هزینه 300 هزار تومانی خواهیم داشت.
کاروند همچنین با اشاره به اینکه در سال آتی، طرح غربالگری سرطان را در 32 روستای همدان داریم خاطرنشان کرد: در سال 96، 4500 سبد کالا در کل استان توزیع شد و در همین مدت اجرای نیت کمک هزینه تحصیلی برای دانش آموزان، دانشجویان و طلاب بیش از 900 میلیون تومان صورت گرفته‌است.
 وی در پایان افزود: در سال 96، قریب به 90وقف با عناوین جدیدی مثل وقف بیماران پروانه ای و وقف استکبارستیزی داشته ایم و مردم به نگاه و باورهای جدید و به روزی در مسأله وقف رسیده اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار