• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

ارائه مشاوره‌ خانواده در «خیمه‌های معرفت» همدان

ارائه مشاوره‌ خانواده در «خیمه‌های معرفت» همدان

سرگروه مبلغین طرح آرامش بهاری اداره کل اوقاف و امور خیریه همدان از ارائه مشاوره‌هایی در راستای رفع اختلافات خانوادگی در «خیمه‌های معرفت» طرح آرامش بهاری خبر داد.

 جمعه 3 فروردین 1397   49  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، حجت الاسلام مولوی اظهار کرد: طرح ملی آرامش بهاری توانسته مخاطبین خود را در بین گروه‌های مختلف مردم جلب کند و بازخورد خوبی در بین گروه‌های مختلف اجتماعی داشته است.
وی با بیان اینکه طرح آرامش بهاری در هشتمین سال فعالیت خود به صورت ملموسی در بین اقشار مختلف اجتماع جایگاه خود را پیدا کرده است، گفت: این طرح از اقدامات زیربنایی فرهنگی سازمان اوقاف بوده که طی چند سال اخیر به صورت مطلوبی در فضای فرهنگی کشور اجرا می‌شود.
سرگروه مبلغین طرح آرامش بهاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان بیان کرد: در حال حاضر این طرح در بین اقشار مختلف به خصوص زائران بقاع متبرکه طی ایام نوروز توانسته جایگاه خود را به دست آورد.
وی حضور و استقبال گسترده مردم در تعطیلات عید نوروز در جوار امامزادگان و اماکن مذهبی را وصف‌ناپذیر عنوان کرد و افزود: این مهم نشان از علاقه و پایبندی مردم ولایت‌مدار ایران اسلامی به فرزندان ائمه معصومین(ع) است.
حجت الاسلام مولوی با بیان اینکه در سطح کشور یک‌هزار و 800 مبلغ دوره‌های آموزشی مرتبط با مشاوره و روان‌شناسی، فعالیت‌های تبلیغی در حوزه کودک و نوجوان و فعالیت‌های فرهنگی در حوزه چند رسانه‌ای را دیده‌اند، گفت: این افراد در اجرای طرح آرامش بهاری در سطح بقاع متبرکه به فعالیت مشغول هستند.
وی با اشاره به ارائه مشاوره‌هایی در راستای رفع اختلافات خانوادگی در «خیمه‌های معرفت» طرح آرامش بهاری، بیان کرد: در بسیاری از موارد بسیاری از مسائل مورد اختلاف در سطح خانواده‌ها به خصوص زوج‌های جوان با مشاوره‌های که توسط مبلغین آموزش دیده ارائه شده، رفع شده است.
سرگروه مبلغین طرح آرامش بهاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان تصریح کرد: سعی شده مشاوره‌ها به صورت تخصصی و براساس اصول علمی و تکنیک‌های مشاوره‌ای با هدف دریافت بازخورد مثبت در مراجعه به خیمه‌های معرفت صورت گیرد.
وی با اشاره به تهاجم و شبیخون دشمنان قسم خورده به خصوص در سطج فضای مجازی بر علیه مبانی اسلامی و دینی گفت: یکی دیگر از اهداف اصلی حضور مبلغین در خیمه‌های معرفت طرح آرامش بهاری پاسخگویی به شبهات دینی و اعتقادی به وجود آمده به خصوص در افکار نسل جوان و نوجوان با هدف بصیرت‌افزایی است که سعی شده در فضایی بسیاری صمیمی به تمامی موارد و شبهات ارائه شده توسط تمام مخاطبین ؛ پاسخ‌های مناسب و اغنایی توسط مبلغین داده شود.
وی با اشاره به خرافات و شبهاتی که در سطح افکار عمومی مطرح است، بیان کرد: در حوزه برخورد با خرافات و رفع شبهاتی که در زمینه شفاعت و توسل و جایگاه امامزادگان در سطح فضای مجازی توسط دشمنان با هدف ضربه زدن به اعتقادات دینی تبلیغ می‌شود، فعالیت‌های بسیاری اثربخشی در خیمه‌های معرفت توسط مبلغین روحانی صورت گرفته است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار