• امروز جمعه بیست و پنجم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اختصاص 180 میلیون تومان برای تجهیز مدارس موقوفه ملایر

اختصاص 180 میلیون تومان برای تجهیز مدارس موقوفه ملایر

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از کمک 180 میلیون تومانی به مراکز آموزشی موقوفه این شهرستان خبر داد.

 پنج شنبه 14 تیر 1397   44  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، پژمان جعفری با بیان اینکه هر سال اداره اوقاف ملایر در راستای عمل به نیت واقف خیراندیش مرحوم سیف‌الدوله برای مدارس ملایر هزینه می‌کند، اظهار کرد: 180 میلیون تومان به منظور کمک به نگهداری و انجام فعالیت‌های عمرانی در مدارس ابتدایی «3» و« 4» مرحوم سیف‌الدوله و فخرالحاجیه و دبیرستان شبانه‌روزی نمونه سیفیه در نظر گرفته شده است.
وی با بیان اینکه این مدارس در اراضی موقوفه واقع شده‌اند، افزود: دانش‌آموزانی از بخش مرکزی ملایر و شهر سامن، زند و جوکار در این مراکز آموزشی مشغول تحصیل هستند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر به فعالیت گسترده دانش‌آموزان مدارس موقوفه در حوزه‌های مختلفی هنری، فرهنگی و علمی اشاره کرد و گفت: هر سال شاهد قبولی بسیاری از دانش‌آموزان دبیرستان نمونه شبانه‌روزی سیفیه در کنکور سراسری و رشته‌های پزشکی و مهندسی در دانشگاه‌های معتبر کشور بوده‌ایم.
وی در ادامه افزود: ساخت 6 کلاس درسی در دبستان فخر الحاجیه، یک کلاس درسی برای دبستان سیف‌الدوله «3» و« 4»، تجهیز کامل سالن سلف سرویس دبیرستان نمونه سیفیه با خرید 500 صندلی و 50 میز و نیز نصب سقف کاذب این دبیرستان فعالیت‌های عمرانی در دستور کار است.
جعفری از موقوفه بودن 63 درصد اراضی شهرستان ملایر خبر داد و گفت: موقوفات ملایر در بخش‌ فرهنگی، امور تحصیلی دانش‌آموزان، ساخت مراکز درمانی، آموزشی، اطعام‌دهی و روضه‌خوانی و... است.
وی با تاکید به اینکه یکی از اهداف اصلی وقف کمک به حوزه علمی و آموزشی سطح جامعه است، خاطرنشان کرد: در انفاق و کمک‌رسانی به آحاد مردم مسوول هستیم و باید با همدلی و همراهی این وظیفه را به درستی انجام دهیم.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر نقش دانش‌آموزان را در تبیین فرهنگ وقف موثر دانست و افزود: امیدواریم با برنامه‌ریزی مناسب در اجرای نیت واقف خیراندیش گام‌های مثبتی را به منظور ارتقای فعالیت‌های مرتبط با امر تعلیم و تربیت برداریم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار