• امروز جمعه بیست و پنجم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

آغاز ساخت زائر سرای آرامگاه حیقوق نبی(ع) از 2 هفته آینده/ 800 حافظ قرآن در تویسرکان تربیت می‌شوند

آغاز ساخت زائر سرای آرامگاه حیقوق نبی(ع) از 2 هفته آینده/ 800 حافظ قرآن در تویسرکان تربیت می‌شوند

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان از آغاز فاز اول عملیات عمرانی آرامگاه حیقوق نبی(ع) در قالب ساخت زائر سرای این آرامگاه از 2 هفته آینده خبر داد.

 شنبه 16 تیر 1397   26  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، حمیدرضا نوروزی، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان تویسرکان اظهار کرد: طرح نشاط معنوی در راستای غنی سازی اوقات فراغت نوجوانان و جوانان در 4 بقعه این شهرستان برگزار می‌شود.
وی افزود: آستان مقدس امامزادگان، محمد(ع) شأن آباد، علی اصغر(ع) ولاشجرد، بابا پیر علی(ع) فرسفج و آرامگاه حیقوق نبی(ع) 4 بقعه مجری طرح نشاط معنوی در شهرستان تویسرکان است.
نوروزی با بیان اینکه این طرح ویژه دانش آموزان 7 تا 18 سال است اضافه کرد: طرح نشاط معنوی از نیمه دوم تیر ماه آغاز و تا 31 مرداد ماه ادامه خواهد داشت، گفتنی است 4 مبلغ بومی آموزش کلاس‌های این دوره را برعهده دارند.
رئیس اداره اوقاف تویسرکان ادامه داد: برگزاری کلاس‌های طرح حفظ قرآن کریم، قرائت، احکام، کلاس‌های نقاشی، آموزش قرآن با استفاده از اشعار قرآنی، مشاوره و ... از جمله دوره‌های آموزشی این طرح است.
وی با اشاره به اینکه سهم امسال شهرستان تویسرکان در طرح ملی حفظ قرآن کریم، تربیت 800 حافظ قرآن است عنوان کرد: طرح ملی تربیت حفاظ در 16 نقطه از شهرستان و با حضور 14 مربی برگزار خواهد شد.
نوروزی اشاره‌ای به عملیات عمرانی آرامگاه حبقوق نبی(ع) داشت و گفت: با پیگری‌های چند ساله این مجموعه و حمایت‌های صورت گرفته از سوی مسئولین شهرستان، فاز اول عملیات عمرانی این آرامگاه در قالب ساخت زائر سرا از 2 هفته دیگر آغاز خواهد شد.
رئیس اوقاف تویسرکان ادامه داد: از آنجا که ساخت زائر سرا از نیاز‌های مهم و اساسی این شهرستان است فاز اول عملیات عمرانی آرامگاه حیقوق نبی(ع) به این مهم اختصاص یافته است.
نوروزی با بیان اینکه مجری این پروژه شهرداری و دستگاه بهره بردار اداره اوقاف است گفت: 450 ملیون تومان اعتبار برای اجرای فاز اول عملیات عمرانی آرامگاه حیقوق نبی(ع) تخصیص یافته است.
وی با بیان اینکه پیش بینی می‌شود تا پایان سال جاری زائر سرا آرامگاه حیقوق نبی(ع) افتتاح شود اظهار کرد: در صورت جذب اعتبارات ملی و استانی، فاز دوم، سوم و چهارم این پروژه با ساخت دارالقرآن، حسینیه و شبستان آرامگاه اجرایی خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار