• امروز سه شنبه یکم آبان 1397 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

۱۲۰۰ نفر در طرح نشاط معنوی بقاع متبرکه شهرستان همدان ثبت نام کردند

۱۲۰۰ نفر در طرح نشاط معنوی بقاع متبرکه شهرستان همدان ثبت نام کردند

رییس اداره اوقاف شهرستان همدان گفت: امسال با اجرای طرح نشاط معنوی دربقاع متبرکه امامزادگان شهرستان همدان، ۱۲۰۰ نفر در این طرح ثبت نام کرده‌اند.

 دوشنبه 25 تیر 1397   15  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، حجت الاسلام سید علی حسینی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه با گرامیداشت دهه کرامت و 5 ذی القعده روز ملی بزرگداشت امامزادگان اظهارداشت: مجموعه برنامه‌های این روز از شب گذشته همزمان با میلاد حضرت فاطمه معصومه(س) در بقاع متبرکه همدان آغاز شده است.
وی با اعلام اینکه 28 تیرماه مراسم شاخصی در بقعه امامزاده یحیی(ع) به مناسبت همین روز برگزار می‌شود گفت: در این مراسم که مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان سخنرانی می‌کند از هییت امنا، خادمان و اصحاب وقف و بقاع متبرکه دعوت شده است تا در این مراسم حضور یابند.
رییس اداره اوقاف شهرستان همدان با بیان اینکه در دهه کرامت مراسم تجلیل از خادمان ‌و هییت امنایی که در عرصه ساخت و ساز بقاع متبرکه و اجرای برنامه‌های اوقاف موفق بودند تجلیل می‌شود عنوان کرد: هدف از برگزاری مراسم تکریم بقاع متبرکه، تبدیل کردن این مراکز به قطب فرهنگی،جذب حداکثری گروه‌های فرهنگی فعال در جامعه، زمینه سازی برای مشارکت‌های مردمی در فعال کردن این مکان‌ها، اجرای برنامه‌های فرهنگی و ترویج فرهنگ زیارت است.
وی با اشاره به اینکه همزمان با دهه کرامت جشن‌های مردمی در بقاع متبرکه برگزار می‌شود افزود: علاوه بر برنامه‌های ذکر شده طرح نشاط معنوی با هدف غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان و افرادی که در کنار امامزادگان زندگی می‌کنند نیز برگزار می‌شود.
حسینی با بیان اینکه در این طرح کلاس‌های قرآنی، اخلاقی، احکامی، آموزش زبان‌های خارجه و برنامه‌های ورزشی و تفریحی گنجانده شده است ابراز کرد: امسال هزار و دویست نفر در این طرح ثبت نام کردند و 5 مبلغ از شهر قم به همراه دیگر اساتید متخصص نیز امر آموزش و تبلیغ در این طرح را برعهده دارند.
وی درباره طرح تربیت حافظان قرآن کریم نیز بیان کرد: این طرح با هدف تعالی مباحث قرآنی و لبیک به فرمان مقام معظم رهبری برای تربیت 10 تا 15میلیون حافظ قرآن کریم در جامعه اجرا می‌شود.
رییس اداره اوقاف و امور خیریه همدان، با اعلام اینکه امسال سهمیه شهرستان همدان در طرح تربیت حافظان قران کریم 2 هزار نفر است که تا امروز 500 نفر ثبت نام کرده‌انداظهار داشت: در طرح آموزش مجازی قرآن‌کریم نیز 700 نفر عضو هستند که در پایان دوره به آنها گواهی داده می‌شود.
وی درباره وقف‌های جدید نیز گفت: تا امروز سه وقف جدید در بخش وقف منزل برای کمک به بیماران خاص و کلیوی، وقف زمین برای ساخت مسجد و حسینیه در شهرستان همدان ثبت شده است.
حسینی با تشریح برنامه‌های عمرانی این نهاد نیز گفت: در حال حاضر فعالیت‌های عمرانی در سه بقعه امامزاده یحیی (ع)، امامزاده محسن(ع) و امامزاده خانم گرجی(ع) در حال انجام است.
وی با بیان اینکه سرداب بقعه امامزاده یحیی (ع) در حال تعمیر است عنوان کرد: برای اتمام پروژه‌های عمرانی در این بقعه مبارکه و رفع مشکلات آن تا امروز 140 میلیون تومان هزینه شده و پیش بینی می‌کنیم 500 میلیون تومان تا 1 میلیارد تومان دیگر نیز برای اتمام این پروژه مورد نیاز باشد.
رییس اداره اوقاف شهرستان همدان با اعلام اینکه پروژه ساخت نمازخانه در امامزاده محسن(ع) نیز در حال انجام است ابراز کرد: برای اجرای پروژه‌های عمرانی این بقعه نیز 500 میلیون تومان هزینه شده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار