• امروز شنبه دوم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

سایت جامع آرامستان همدان بهره برداری می شود

سایت جامع آرامستان همدان بهره برداری می شود

مدیر آرامستان موقوفه شهر همدان گفت: طرح سایت جامع آرامستان همدان با 2 سالن تطهیر، سردخانه، نمازخانه و دفتر پزشکی قانونی 90 درصد پیشرفت دارد و تا چند ماه آینده به بهره برداری می رسد

 جمعه 25 آبان 1397   74  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، محراب قیاسوند افزود: این طرح در زمینی به مساحت یک هزار و 80 متر مربع ساخته می شود و برای ساخت، تجهیز و راه اندازی آن، 10 میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
وی اظهار داشت: حسینیه سیدالشهدای باغ بهشت نیز با یک هزار و 800 متر مربع و 3 میلیارد و 500 میلیون ریال تکمیل و به بهره برداری رسیده است.
قیاسوند عنوان کرد: نزدیک به پنج هزار حفره قبر برای پدافند غیرعامل آماده شده است تا در مواقع حوادث غیرمرقبه در نظر گرفته شود.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال بیش از سه هزار حفره قبر آماده سازی شده است.
مدیر آرامستان موقوفه شهر همدان قیمت هر حفره قبر را بین هشت میلیون ریال تا 9 میلیون و 500 هزار ریال دانست و تاکید کرد: این قیمت توسط کارشناسان دادگستری قیمت گذاری شده است و در مقایسه با سایر استانهای همجوار قابل قیاس نیست.

**پیش فروش قبر نداریم
وی اضافه کرد: برای خانواده های تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره)، بهزیستی و جانبازان تخفیف بین 20 تا 30 درصد در نظر گرفته شده است و هر حفره قبر برای والدین شهدا نیز رایگان است.
قیاسوند با بیان اینکه پیش فروش و رزرو قبر از سال 1379 در آرامستان باغ بهشت متوقف شده است، اظهار داشت: قبرهای دو طبقه بدون هیچگونه تضمینی برای خانواده متوفی در نظر گرفته می شود.
وی عنوان کرد: 6 دستگاه خودرو حمل میت به روز با حمایت بخش خصوصی به ناوگان آرامستان اضافه شد.
مدیر آرامستان موقوفه شهر همدان گفت: مساحت کل آرامستان 106 هکتار است که با 26 دوربین مداربسته کلیه محوطه و اتاق ها، توسط کاربر کنترل می شود.
وی اضافه کرد: نماینده ثبت احوال به صورت دائمی در آرامستان اسقرار دارد و اطلاعات اموات را در سیستم یکپارچه ثبت احوال به صورت آنلاین ثبت می کند.

**راه اندازی نرم افزار جامع آرامستان
قیاسوند افزود: نرم افزار جامع جست و جوی اموات راه اندازی شده است که در آن اطلاعات اموات به صورت آنلاین ذخیره سازی می شود.
وی ادامه داد: در این نرم افزار شهروندان به راحتی می توانند کلیه اطلاعات هر میت را شامل نام، تاریخ درگذشت، محل دفن، عکس سنگ قبر و برای شهدا وصیتنامه مشاهده کنند.
مدیر آرامستان موقوفه شهر همدان گفت: چندین «کیوسک وب» در آرامستان نصب می شود تا شهروندان بتوانند با استفاده از آن و وارد کردن کدملی یا نام اموات خود به این نرم افزار دسترسی پیدا کنند.
وی با اشاره به کاشت 400 اصله درخت اظهار داشت: برای ایجاد فضایی مناسب در آرامستان نزدیک به یک هزار و 200 متر جدول کشی، توسعه فضای سبز و نصب روشنایی معابر صورت گرفت.
قیاسوند افزود: با ساخت 18 چشمه سرویس بهداشتی در سال 97 ، تعداد چشمه های سرویس بهداشتی در آرامستان باغ بهشت به 58 عدد افزایش یافت.

**تا 15 سال مشکل قبر نداریم
وی تاکید کرد: آرامستان همدان تا 15 سال آینده مشکل قبر ندارد و برای قبرهای پس از آن باید برنامه ریزی کرد.
مدیر آرامستان موقوفه شهر همدان گفت: به دلیل آب و هوای کوهستانی و سردسیری همدان، پس از گذشت 50 سال از احداث آرامستان همدان هنوز برخی از استخوان ها باقی مانده است و به خاک تبدیل نشده است.
قیاسوند عنوان کرد: مداحان حاضر در آرامستان ساماندهی شده اند و با حکم دادستان ارازل اوباش این منطقه جمع آوری می شوند.
گفتنی است؛ آرامستان باغ بهشت در سال 1344 به همت آیت الله العظمی آخوند ایجاد شد و از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون بیش از 150 هزار نفر از اموات شهرستان همدان و 2 هزار و 200 شهید گلگون کفن در این آرامستان آرمیده اند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار