• امروز شنبه دوم شهریور 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

اعزام 112 زائراولی ملایری به کربلای معلی

اعزام 112 زائراولی ملایری به کربلای معلی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه ملایر از اعزام 112 زائراولی از موقوفات مرحوم سیف‌الدوله به کربلای معلی و عتبات عالیات خبر داد.

 یک شنبه 21 بهمن 1397   59  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان ، پژمان جعفری بعد از ظهر امروز در مراسم اعزام 112 نفر زائراولی به سفر معنوی کربلای معلی و عتبات عالیات اظهار کرد: بعد از یکصد سال از موقوفات سیف‌الدوله این اولین بار است که حرکت اعزام زائران به کربلا به صورت گسترده انجام می‌‌شود.
وی با بیان اینکه یکی از نیات این واقف خیراندیش دستگیری از نیازمندان و زوار کربلا در زمستان بوده است افزود: افراد در راستای نیت واقف با هزینه‌‌ای بالغ بر241 میلیون تومان به این سفر معنوی اعزام شدند.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر گفت: برای هر کدام از این زائران مبلغ 2 میلیون و 150 هزار تومان از محل موقوفات سیف‌الدوله هزینه شده که شامل تهیه کفش و لباس، پاسپورت و هزینه سفر است.
وی اضافه کرد: این افراد از راه‌های مختلف شناسایی شده و در قالب سه کاروان با همراهی دو روحانی و مسوولان کاروان به مدت یک هفته به این سفر اعزام می‌شوند.
جعفری با بیان اینکه یک کاروان 57 نفره دیگر نیز طی هفته آینده از موقوفات مرحوم حاج مهدی‌خان ازندریانی به سفر کربلای معلی اعزام می‌‌شوند گفت: این موقوفه غیر متصرفه بوده و متولی دارد.
وی در ادامه با اشاره به برنامه‌های اداره اوقاف و امور خیریه ملایر در ایام فاطمیه و دهه فجر تصریح کرد: اداره اوقاف برنامه‌های مختلفی شامل برگزاری مراسم ایام فاطمیه در بقاع متبرکه، خیمه‌های معرفت در بقاع شاخص، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی در تالار موقوفات، کمک به پذیرایی مراسم‌ دهه فجر و ایام فاطمیه و... بوده است.
رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از برگزاری جشن‌های انقلاب در مساجد شهرستان همزمان با این ایام خبر داد و گفت: در دهه فجر 48 میلیون و 700 هزار تومان به دانش‌‌آموزان نیازمند زیر پوشش کمیته امداد ملایر و جوکار کمک شده است.
وی اضافه کرد: این میزان کمک به 487 دانش‌آموز از موقوفات حاج رضا اسماعیلی بوده که به هر دانش‌آموز یکصد هزار تومان اهدا شده است.
جعفری به کمک 45 میلیون تومانی به تجهیز و روشنایی 40 مسجد در شهر ملایر از موقوفات حاج رضا اسماعیلی اشاره کرد و افزود: کمک هزینه درمانی به بیماران نیازمند، تخفیفات ویژه دندانپزشکی، استخر و... از دیگر اقدامات اوقاف ملایر در دهه فجر بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در شب 22 بهمن نیز ندای الله‌اکبر از بقاع متبرکه و شاخص شهرستان و مساجد شهرستان ملایر طنین‌انداز خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار