• امروز جمعه بیست و هفنم دی 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از وجود ۷۰ هزار موقوفه ثبتی در کشور خبرداد

معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور از وجود ۷۰ هزار موقوفه ثبتی در کشور خبرداد

حجت الاسلام حسنی نیا گفت: نیت واقف به هیچ وجه مانع سرمایه‌ گذاری، رشد و توسعه کشور نمی‌شود بلکه عواید وقف در جهت توسعه و آبادانی جامعه است.

 پنج شنبه 10 مرداد 1398   387  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف همدان، «امرالله حسنی نیا » صبح امروز (۱۰ مرداد) در مراسم افتتاح بخش 25 تخت خوابی موقوفه سیف الدوله بیمارستان امام حسین(ع) ملایر با اشاره به اهمیت وقف در اسلام گفت:در حال حاضر بالای 70 هزار موقوفه ثبتی در کشور توسط سازمان اوقاف و امور خیریه به ثبت رسیده است.

معاون حقوقی و ثبتی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور با بیان این که موقوفات در زمینه‌های مختلف وقف شده گفت: وقف در زمینه امور درمانی و ساخت مراکز درمانی یکی از این حوزه ها توسط واقفان است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان ملایر در زمینه موقوفات و وجود واقفان خیر اندیش جایگاه بالایی را در استان و کشور دارد، اظهار داشت: موقوفات واقفان این شهرستان به ویژه سیف الدوله باعث توسعه ملایر شده است.

وی با بیان اینکه سازمان اوقاف و امور خیریه در بخشهای مختلف کشاورزی وارد شده و با مشارکت سرمایه گذاران بخش‌های اقتثصادی، کشاورزی، دامداری و.. هر جایی که ظرفیت وجود داشته باشد ورود پیدا کرده و حمایت لازم را از اشتغال و اقتصاد دارد.

وی اضافه کرد: نیت واقف به هیچ وجه مانع سرمایه‌ گذاری، رشد و توسعه نمی‌شود و عوایدی که از وقف واقف عاید شود در جهت توسعه بوده که اگر طرح اقتصادی باشد عواید بیشتری نصیب جامعه می شود.

معاون سازمان اوقاف کشور با تاکید بر نحوه صحیح مدیریت بر موقوفات گفت: در در بخش‌های مختلف اقتصادی مانند باغات زیتون، انرژی خورشیدی و.. نیز اوقاف ورود پیدا کرده است.

وی گفت: مردم می‌ تونند با استفاده از ظرفیت موقوفات در بخش های مختلف اقتصادی زمینه سرمایه گذاری داشته و اوقاف نیز نظارت کند.

وی با بیان اینکه ملایرشهر ملی منبت و شهر جهانی انگور است گفت: در این زمینه نیز اوقاف می‌تواند مشارکت کند و اگر سرمایه گذار باشد ما اراضی اوقافی را در در راستای توسعه و اشتغال در شهرس تان دراختیار سرمایه گذاران قرار می‌ دهیم.

حسنی نیا در ادامه با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه در خصوص موقوفات جدید با توجه به نیاز و ضرورت جامعه به واقفان مشاوره می‌ دهد گفت: در این زمینه کارشناسان این سازمان در هر منطقه و شهرستان با توجه به نیازروز جامعه و نیاز هر منطقه و شهرستان به واقفان مشاوره لازم را ارائه می‌ دهند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار