• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

https://hamedan.oghaf.ir/sitepages/view-2189.aspx

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

ارتباط با حراست

سامانه ارتباطات مردمی دولت ( سامد)

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۴ وقف جدید در استان همدان صورت گرفته است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۴ وقف جدید در استان همدان صورت گرفته است.

معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: از ابتدای سال تاکنون ۱۴ وقف جدید در استان همدان صورت گرفته است.

 سه شنبه 26 شهریور 1398   41  0      

به گزارش خبرنگار اوقاف همدان ، حجت الاسلام علی حسینی معاون فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به جهت دهی نیات واقفان در سال جدید افزود: از ابتدای سال تاکنون ۱۴ وقف جدید با نیات مختلف در استان همدان داشته‌ایم.

او ادامه داد: از وقف‌های انجام شده ۲ مورد برای ساخت خانه عالم در روستاها، ۵ مورد ساخت حسینیه و ۲ مورد ساخت مسجد بوده است.

حسینی از ۲ مورد وقف انتفاعی در سال جاری نیز خبر داد و اظهار کرد: یک مورد وقف ۳.۵ هکتار زمین که طبق نیت واقف، درآمد حاصل از آن باید صرف ساخت خانه عالم و امور جاری مسجد شود و وقف دیگر با ۴۷۸ متر زمین برای الحاق به امامزاده بوده است.

او توزیع ۵ هزار بسته لوازم تحریر از محل نیت واقفان در استان همدان را از دیگر برنامه‌های این اداره کل دانست و عنوان کرد: وقف جدیدی برای کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت در استان همدان صورت نگرفته است.

حسینی گفت: طی سال گذشته با برقراری مراکز مشاوره برای جهت دهی به نیات واقفان با توجه به نیاز روز جامعه، توانستیم وقفی در زمینه کمک به بیماران پروانه‌ای داشته باشیم تا از محل درآمد آن هزینه درمان بیماران پروانه‌ای در استان همدان تأمین شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان نیز از هزینه‌کرد ۱۶۵ میلیون تومان برای اجرای برنامه «بصیرت عاشورایی» در همدان خبر داد.

حمیدرضا نوروزی با بیان اینکه اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان بیان کرد: در راستای حمایت از هیأت‌های مذهبی و تهیه حواله‌های شکر برای آن‌ها از محل موقوفات ۲۰۰ میلیون ریال کمک شد.

او با بیان اینکه مراسم «لبیک یا حسین (ع)»، «شیرخوارگان حسینی» و «احلی من‌العسل» در ۶ بقعه متبرک شهرستان همدان به صورت متمرکز برگزار شد گفت: خوشبختانه شاهد استقبال خوب مردم از برنامه‌ها بودیم.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان همدان از توزیع ۳۵ هزار پرس غذای نذری در بقاع متبرک در تاسوعا و عاشورای حسینی خبر داد و افزود: در مجموع برای برنامه «بصیرت عاشورایی» ۱۶۵ میلیون تومان هزینه شد.

او با بیان اینکه منابع موقوفات را به سمت زائران حرم رضوی سوق دهیم، خاطرنشان کرد: تعدادی سبد کالای بین نیازمندان توزیع خواهد شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار