• امروز یک شنبه چهارم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

تصمیم جدید اوقاف ملایر برای کمک به مدارس غیروقفی

تصمیم جدید اوقاف ملایر برای کمک به مدارس غیروقفی

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر با اشاره به موقوفه بودن بیش از 63 درصد از اراضی ‏شهرستان، گفت: بیشترین موقوفات ملایر مربوط به شادروان سیف‌الدوله در بخش درمانی، ‏فرهنگی، علمی و روضه‌ خوانی است

 شنبه 7 دی 1398   20  0      

پژمان جعفری با اشاره به اینکه ملایر با دارا بودن 195 موقوفه، در سطح کشور جایگاه ویژه‌ای دارد، موقوفات سیف‌الدوله و شیخ ‌الملوک فخرالحاجیه را از مهمترین موقوفات درآمدزا در ملایر معرفی کرد.
وی با بیان اینکه ما مشاوره لازم را برای ثبت موقوفات جدید به واقفان ارائه می‌دهیم، اظهار کرد: در حال حاضر در زمینه های درمان بیماران صعب ‌العلاج، ازدواج و مسکن جوانان، امور فرهنگی، قرآنی و پیشرفت علمی و فناوری، نیازمند وقف های جدید در سطح شهرستان هستیم.
جعفری خاطرنشان کرد: در راستای کمک به سایر مدارس شهرستان که موقوفه نیستند مجوز کمک به این مدارس را گرفته ‌ایم و مرمت و تجهیز مدارس حاشیه شهرها و روستاها را تا حد توان انجام می دهیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: در راستای اجرای امینانه نیت واقفین خیراندیش مرحوم سیف الدوله و مرحوم شمس الدوله روستای جوزان از محل روضه خوانی و اطعام دهی و ارحام، همزمان با شب یلدا نسبت به تهیه 200 بسته ارزاق و اطعام دهی به 1000 نفر با هزینه کردی افزون بر 35 میلیون تومان اقدام شد.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر بیان کرد: از ابتدای سالجاری تاکنون تعداد 30 هزار نفر با هزینه 450 میلیون تومان از محل موقوفات این واقف در ملایر اطعام دهی شدند.
وی توزیع 15 میلیون تومان اقلام بهداشتی در 50 مدرسه ملایر در آذرماه امسال را از دیگر اقدامات اوقاف و امور خیریه ملایر در راستای نیت واقف دانست و گفت: تعمیر و تجهیز مدارس، توزیع بسته های مهر تحصیلی و کمک هزینه تحصیلی برای دانش‌آموزان نیازمند از دیگر اقدامات انجام شده در راستای اجرای نیت این واقف خیر اندیش بوده است.
جعفری خاطرنشان کرد: در ماه گذشته در راستای اجرای امینانه نیت واقفین خیراندیش، از سالمندان و حرفه آموزان معلول با تقدیم بسته های ارزاق به آنها دلجویی به عمل آمد.
وی یادآور شد: همچنین کارگاه آموزشی مبلغین بومی، هیئت امنا و خادمین اماکن مذهبی شهرستان ملایر با حضور معاون فرهنگی استان، امام جمعه، دادستان، فرمانده سپاه و رؤسای ادارات در محل مقبره مرحوم سیف الدوله به نحو احسن برگزار شد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار