• امروز یک شنبه چهارم اسفند 1398 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

بازدید وزیر اقتصاد از بقعه شاهزاده حسین(ع)/ آیا امضای وزیر پای مطالبه امامزاده می‌نشیند؟

بازدید وزیر اقتصاد از بقعه شاهزاده حسین(ع)/ آیا امضای وزیر پای مطالبه امامزاده می‌نشیند؟

بازدید وزیر اقتصاد از بقعه شاهزاده حسین(ع)/ آیا امضای وزیر پای مطالبه امامزاده می‌نشیند؟

 شنبه 19 بهمن 1398   11  0      

سال‌هاست اداره اوقاف همدان به دنبال پس‌ گرفتن ملک موقوفه امامزاده حسین(ع) عموی بلافصل امام زمان(عج)؛ از تصرف غیرقانونی بانک ملی است تا این بقعه متبرکه از مهجوریت خارج شود، این اتفاق هنوز رخ نداده و عملی شدن آن منتظر تنها یک امضاست، آن هم امضای وزیر اقتصاد.

از سال ۹۳ با پیگیری‌های مسوولان استانی، موضوع بازگشت بانک ملی در معاونت حقوقی ریاست جمهوری، وزارت اقتصاد و بانک ملی کشور در حال پیگیری و رایزنی است.

قبلا اداره اوقاف و امور خیریه استان به دنبال بازپس‌گیری کامل بانک ملی بود و بعدها بر اساس توافق حجت‌الاسلام کاروند، مدیرکل سابق اداره اوقاف، استاندار و دیگر مسوولان استانی با وزیر اقتصاد، مقرر شد یک‌هزار متر مربع قسمت عرضی یعنی پشت بانک ملی در اختیار بقعه شاهزاده حسین(ع) قرار گیرد تا در ابتدای خیابان شهدا مسیری برای این امامزاده باز شود.

از طرف دیگر قرار است از دور میدان امام(ره) نیز رواق‌مانندی مستقیم به داخل بقعه باز کنند که صورتجلسه این توضیحات نوشته شده و برای امضا به دفتر وزیر اقتصاد ارسال شده است.

امروز که وزیر اقتصاد در ششمین روز از دهه فجر وارد همدان شد تا به بررسی وضعیت اقتصادی و سرمایه‌گذاری استان بپردازد؛ بازدیدی هم از این بقعه متبرکه داشت.

دژپسند در جریان این بازدید به بانک ملی رفت و سپس از بخش‌های مختلف بقعه شاهزاده حسین(ع) بازدید کرد و نماز جماعت را در این مکان زیارتی خواند.

در این میان خبرنگار فارس از وزیر اقتصاد در مورد نتایج این بازدید پرسید که او به شوخی پاسخ داد: قرار نیست تصمیمی‌ بگیریم و آمده‌ایم زیارت کنیم، نماز هم خواندیم و شما هم دعا کنید که قبول باشد.

گویا دژپسند نمی‌خواست هنوز اظهار نظری در مورد مشکلات این بقعه متبرکه و بانک ملی داشته باشد که البته امیدواریم این حضور و بازدید نتایج قابل توجهی داشته باشد و امضای او را روی کاغذ بنشاند.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار