• امروز پنج شنبه بیست و سوم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

https://hamedan.oghaf.ir/sitepages/view-2189.aspx

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

ارتباط با حراست

سامانه ارتباطات مردمی دولت ( سامد)

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

امام جمعه همدان: امیدواریم هرچه سریعتر اماکن مذهبی بازگشایی شود

امام جمعه همدان: امیدواریم هرچه سریعتر اماکن مذهبی بازگشایی شود

امام جمعه همدان: امیدواریم هرچه سریعتر اماکن مذهبی بازگشایی شود

 سه شنبه 16 اردیبهشت 1399   49  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف استان همدان: نماینده ولی فقیه در همدان بازگشایی اماکن مذهبی را مطالبه مردم دانست و گفت: امیدواریم هرچه زودتر با شکست ویروس کرونا، حرم‌ها و اماکن مذهبی بازگشایی شود زیرا این مکان‌ها مراکز آرامش و معنویت هستند و نباید تعطیلی‌ آن‌ها طولانی شود.

حجت‌الاسلام حبیب الله شعبانی موثقی روز سه‌شنبه در آیین گرامیداشت یاد درگذشتگان ایام کرونا، اظهار داشت: زمانی که کسی عزیزی را از دست می‌دهد، به طور قطع از لحاظ روحی آسیب خواهد دید، اما به دلیل شرایط موجود، خانواده افرادی که در این مدت از بین ما رفتند امکان برگزاری تجمعات برایشان فراهم نبود و باید از همه این عزیزان که با ستاد پیشگیری همراهی کردند تشکر کنیم.

وی افزود: همه هموطنانمان که پس از ۲ اسفند سال گذشته از دنیا رفتند به نحوی مظلوم واقع شدند، چرا که یکی از سنت‌های حسنه در اسلام و در کشور ما تسلیت گفتن به کسی است که عزادار شده، که به طور قطع دارای تاثیر گذاری بسیاری است، اما به دلیل شرایط فعلی و برگزار نشدن مراسم، درگذشت این افراد با مظلومیت همراه بود.

حجت الاسلام شعبانی با بیان اینکه این مجالس، مجلس نصیحت و عبرت گیری است، مطرح کرد: این مجلسی که امروز برای دیگران گرفته‌ایم، فردا دیگران برای ما خواهند گرفت و همه در این مسیر در حال حرکت و در نوبت برای رفتن قرار گرفته‌اند.

وی عنوان کرد: هر کسی به یک تقدیر از دنیا می‌رود، اما تفاوت عزیزانی که در این مدت از دست داده‌ایم در این است که آن‌ها در مصیبتی سخت و شرایط سختی به دیار باقی شتافتند.

امام جمعه همدان تنها چیزی که در این عالم ماندگار است را وجه الله عنوان کرد و گفت: خاصیت این عالم حرکت دائمی انسان در آن به سوی ابدیت محسوب می‌شود، اما سالم وارد شدن به آن عالم بسیار مهم است.

وی با اشاره به وصیت حضرت یعقوب(ع) و حضرت ابراهیم(ع) در آخرین لحظات زندگی خود، ابراز کرد: این که انسان از دنیا خواهد رفت امری طبیعی است، اما مهم این است که به نحوی زندگی کنیم که مسلمان از دنیا برویم و عاقبت به خیر شویم.

نماینده ولی فقیه در استان همدان در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده از برکات ماه مبارک رمضان، بیان کرد: از آنجایی که در ماه رمضان همه رفتارهای ما دارای ضریب بالایی است، پس باید حضور در این ماه را غنیمت بدانیم و از آن استفاده کنیم.

وی با گرامیداشت سالروز رحلت حضرت خدیجه(س)، ابراز کرد: حضرت خدیجه(س) به عنوان نخستین مسلمان همان شب بعثت پیامبر(ص) با اولین حرف حضرت ایمان اورد و منتظر نماند تا ببیند شرایط جامعه چه طور خواهد شد.

حجت الاسلام شعبانی موثقی با بیان اینکه در دوران جهالت، حضرت خدیجه را طاهره می نامیدند، گفت: بالاترین فضلیت حضرت خدیجه(س) مادر حضرت زهرا(س) بودن است.

استان همدان نزدیک به یک هزار و ۸۰۰ مسجد دارد.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار