• امروز پنج شنبه هشتم خرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

https://hamedan.oghaf.ir/sitepages/view-2189.aspx

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

ارتباط با حراست

سامانه ارتباطات مردمی دولت ( سامد)

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

شب‌های قدر جمعیت همدان در مکان‌های مقدس توزیع می‌شود

شب‌های قدر جمعیت همدان در مکان‌های مقدس توزیع می‌شود

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با بیان اینکه در برگزاری مراسم شب‌های قدر در اماکن مقدس جمعیت استان توزیع خواهد شد گفت: سال‌های گذشته در اما‌کن مذهبی و بقاع متبرکه شاخص مراسم‌ها برگزار می‌شد که امسال قصد داریم به منظور پیشگیری از کرونا جمعیت در تمام این مکان‌ها توزیع شود.

 جمعه 26 اردیبهشت 1399   6  0      

به گزارش روابط عمومی اوقاف استان: حجت‌الاسلام حاجی رضا زین‌العابدینی اظهار کرد: بر اساس دستور العمل ستاد پیشگیری از کرونا اماکن مذهبی تنها سه شب برای اجرای برنامه‌های شب‌های قدر به مدت دو ساعت باز هستند.

وی با بیان اینکه قرار است از ساعت ۱۲ تا ۲ بامداد برنامه‌های شب‌های احیا در این مکان‌ها برگزار شود گفت: اماکن مقدس و مساجدی که دارای فضای باز هستند، امکان برگزاری برنامه‌های شب‌های قدر در این فضاها را خواهد داشت.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان بیان کرد: اماکنی که فضای باز ندارند با یک چهارم ظرفیت با رعایت اصول و ضوابطی مراسم‌های شب قدر را برگزار خواهند کرد، به طوری که هر فردی از چهار جهت یک متر با بقیه فاصله داشته باشد.

وی با اشاره به اینکه باید افراد سجاده، جانماز و چادر نماز شخصی با خود برای ورود به این مکان‌های مقدس داشته باشند گفت: کفش‌ها نباید داخل اماکن برده شود و باید داخل نایلنی گذاشته و بیرون از محوطه باشد چون امکان انتشار ویروس در این وسایل بیشتر است.

زین‌العابدینی با اشاره به ضرورت استفاده از ماسک و دستکش برای ورود به مکان‌های مقدس افزود: عوامل نظارتی نیز نظارت کامل در اجرای برنامه‌ها دارند تا طبق پروتکل بهداشتی پیش رود.

وی تصریح کرد: از ورود افراد دارای سابقه بیماری و مشکلات تنفسی که در معرض خطر هستند، جلوگیری خواهد شد که امیدوارم خود به خاطر حفظ سلامتی در چنین جاهایی حضور نداشته باشند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با اشاره به همکاری ائمه جماعات، هیات امنا، بسیج و مجموعه دانشگاه علوم پزشکی در برگزاری این مراسم‌ها خاطرنشان کرد: امیدواریم مردم از برکات شب‌های قدر بدون بروز مشکلی بهره‌مند شود.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در چه تعداد از بقاع متبرکه مراسم شب‌های قدر برگزار می‌شود؟ گفت: هر سال در شهر همدان در اماکن خاصی ویژه برنامه‌هایی برگزار می‌شد که اجتماع بیشتر مردم را داشت اما امسال به دنبال این هستیم جمعیت شهر و استان در مکان‌های مقدس توزیع شود تا اجتماع عظیم را در این مکان‌ها نداشته باشیم.

زین العابدینی ادامه داد: این بستر از طرف مجموعه اوقاف باز است که در هر کدام از بقاع متبرکه با رعایت اصول و ضوابط مراسم‌هایی برگزار شود.

وی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود می‌توان از فضای باز امامزاده عبدالله(ع) برای برگزاری مراسم شب احیا بهره برد در این زمینه چه تصمیمی گرفته شده است؟ اظهار کرد: پخش مستقیم مراسم شب احیا از صدا و سیمای مرکز استان در این بقعه متبرکه خواهد بود و قرار است با حداقل افراد و نه با اجتماع مردم مراسمی داشته باشیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان همدان با تاکید به اینکه منعی از سوی ما در برگزاری مراسم در بقاع متبرکه نیست اما منتظریم ستاد پیشگیری از بیماری کرونا دستور دهد تا بر اساس آن رفتار کنیم گفت: امامزاده عبدالله(ع) شرایط خاصی به خاطر پخش مستقیم برنامه دارد اما بقیه بقاع متبرکه مانند اماکن مذهبی با رعایت اصول و ضوابط می‌توانند برنامه‌هایی در شب‌های قدر داشته باشند که البته منتظر دستور ستاد هستیم.

وی در خصوص برگزاری مراسم شب قدر در گلزار شهدای همدان خاطرنشان کرد: چون در باغ بهشت همدان دفن اموات کرونا را داشته‌ایم کمی باید با احتیاط پیش رفت.

زین العابدینی بیان کرد: امروز در جلسه ستاد پیشگیری از کرونا اعلام کردم که اگر علوم پزشکی فضا را بررسی کند و سلامت آنجا را تایید کند که احتمال خطر وجود ندارد، مشکلی با برگزاری مراسم در این مکان نداریم هرچند سالهای گذشته نیز مجموعه بنیاد شهید مجری بود و ما فضا را در اختیار آنها قرار می‌دادیم.
برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار