• امروز پنج شنبه بیست و سوم مرداد 1399 

اخبار سازمان اوقاف

مطالب ویژه

https://hamedan.oghaf.ir/sitepages/view-2189.aspx

 اخبار منتشره از اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان در سالهای اخیر

ارتباط با حراست

سامانه ارتباطات مردمی دولت ( سامد)

پیام رسان بله

سامانه تدارکات الکترونیکی دولت

مزایده و مناقصه

بخشنامه و اطلاعیه ها

شناسه خدمات الکترونیک و غیر الکترونیک

سوالات متداول

ساختار

بنر اطلاع رسانی روابط عمومی اوقاف استان

خدمات غیر حضوری مستاجرین اوقاف

خدمات غیر حضوری اوقاف(نسخه موبایل)

خدمات غيرحضوري

سامانه شکايات

طبق قانون اداره آرامستان همدان با اوقاف است

طبق قانون اداره آرامستان همدان با اوقاف است

مسئول روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان گفت: وقف اراضی محدوده آرامستان همدان با نام محل تدفین اموات یا همان وقف گورستان انجام شده است.

 شنبه 7 تیر 1399   12  0      

به گزارش روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان همدان: خسرو محمدی با اشاره به اینکه از منظر قانون اداره آرامستان همدان به عهده اداره کل اوقاف و امور خیریه استان است، افزود: اراضی آرامستان وقفی بوده و طبق قانون متولی اداره موقوفات اداره اوقاف و امور خیریه است.
وی با بیان اینکه اداره کل اوقاف و امور خیریه تابع قوانین کشوری است، اعلام کرد: ما مشکلی با هیچ ارگانی نداشته و برای اداره آرامستان از قوانین کشوری تبعیت می‌کنیم.
محمدی تصریح کرد: تخریب ها و نشست های به وجود آمده در محوطه آرامستان بر اثر شرایط جوی و قدمت منطقه بوده و هیچ عوامل انسانی در آن دخیل نیست ضمن اینکه مرمت و بازسازی مناطق درحال انجام است و به زودی برطرف می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به بحث های به وجود آمده درباره واگذاری آرامستان به شهرداری خاطرنشان کرد: شهرداری همدان تاکنون به صورت مستقیم درخواست بازگردانی مدیریت آرامستان به شهرداری را نداشته است.
محمدی ادامه داد: اخیراً در صحن شورا پیشنهادهایی مطرح شد و با بررسی کارشناسان موقوفات در اداره کل اوقاف مقرر شد طبق قانون وقف و مشخص بودن نیت واقف مبنی بر وقف به منظور تدفین اموات، اداره این مجموعه به عهده اداره کل اوقاف باشد.
وی در پایان اداره کردن نیت واقفان و درستی در انجام امور نیات را امری دقیق و نیازمند کارشناسی دانست و گفت: در گذشته اگر اداره آرامستان به عهده شهرداری بود، بحث اجرای امینانه نیات واقف بررسی نشده بود اما در حال حاضر با توجه به وقفی بودن زمین و اداره موقوفات با اداره اوقاف تمام شبهات برطرف شده است.

برچسب ها  

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

پربازدیدترین اخبار